OLİMPİYAT ÜÇÜNCÜSÜ GENÇLERİMİZE TEBRİKLER

Kürek Federasyonu MİLLİ TAKIM

Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ve Gençlik Spor Genel Müdürü, Twitter üzerinden Gençler Olimpiyatları’nda üçüncü olan 2- ekibimiz Gökhan Güven ve Can Aslan’a tebriklerini iletti.

Kürek FederasyonuOLİMPİYAT ÜÇÜNCÜSÜ GENÇLERİMİZE TEBRİKLER

GENÇLERİMİZ OLİMPİYAT ÜÇÜNCÜSÜ

Kürek Federasyonu MİLLİ TAKIM

IMG_2483

Çin’in Nanjing kentindeki 2. Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’nın dördüncü gününde ülkemizi temsil eden 2- ekibimiz Gökhan Güven ve Can Aslan, final serisinde üçüncü olarak ülkemize bir ilki yaşattı. Bir önceki gün JM2- Erkekler repesaj mücadelesinde finalde yarışma hakkını elde eden ekibimiz final yarışında 3:12.21’lik derecesiyle bronz madalyaya uzandı.

IMG_2485

IMG_2484

Bu dalda Romanya’dan Gheorghe Robert Dedu – Ciprian Tudosa ikilisi 3:11.27 ile altın, Çek Cumhuriyeti’nden Miroslav Jech – Lukas Helesic ikilisi 3:12.13 ile gümüş madalya aldı.Türk kürek tarihinin en başarılı derecelerinden birini alan sporcularımızı yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yarışın videoları için:

Kürek FederasyonuGENÇLERİMİZ OLİMPİYAT ÜÇÜNCÜSÜ

GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNALİ PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK

Kürek Federasyonu YARIŞLAR

Sapanca’da gerçekleştirilecek olan Gençler Türkiye Şampiyonası Finali Programında değişiklik olmuştur. Kulvar Belirleme Yarışları’na katılacak takımların kayıt iptali talebinde bulunmaları nedeniyle üç gün üzerinden planlanan yarışlar 26 – 27 Ağustos 2014 günlerinde yapılacaktır. Yarışların düzenlenmiş yeni hali için aşağıdaki linke tıklayınız.

2014 Gençler Türkiye Şampiyonası Final yarışları 26_27 Ağustos (2)

Kürek FederasyonuGENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNALİ PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK

Olimpiyatta Bronz Madalya

Kürek Federasyonu MİLLİ TAKIM, YARIŞLAR

Çin’in Nanjing şehrinde yapılan Gençler Olimpiyat’ında İki Tek ekibimiz bronz madalya kazanarak ülkemize kürek branşında ilk olimpiyat madalyasını kazandırdı.Levent Avat’ın çalıştırdığı Eren Can Aslan ve Gökhan Güven’den oluşan ekibimiz 10 Ağustosta Hamburg’ da iki tek dünya şampiyonu olan Çek Cumhuriyeti ekibine saliselerle geçilerek gümüş madalyayı kaçırdı. Romanya’nın altın madalyayı kazandığı final yarışında,Slovenya 4.,Hırvatistan 5. oldu.

2014 Nanjing Bronz1

2014 Nanjing Bronz2

2014 Nanjing Bronz3

Kürek FederasyonuOlimpiyatta Bronz Madalya

Genç iki tek Olimpiyatlarda finale kaldı

Kürek Federasyonu MİLLİ TAKIM, YARIŞLAR

Çin’in Nanjing şehrinde düzenlenen Gençlik Olimpiyatları’nda Erencan Aslan ve Gökhan Güven’den oluşan iki tek ekibimiz 1000m de 3.12 ‘lik derecesiyle 12 ülke arasında finale kaldı. Levent Avat’ın antrenörlüğünü yaptığı ekip Romanya, Çek Cumhuriyeti gibi geçtiğimiz günlerde Hamburg’da dünya şampiyonu olan ekiplerle beraber madalya mücadelesi verecek. Ekibimizin diğer rakipleri Avusturya, Hırvatistan ve Slovenya. Ekibimize başarılar dileriz.

Kürek FederasyonuGenç iki tek Olimpiyatlarda finale kaldı