10420219_10203291294461548_6332915625315549237_n

U23 Dünya Şampiyonası’nda Madalya = Enes KUŞKU

yonetici MİLLİ TAKIM

Sporcumuz Enes Kuşku geçen seneki dünya beşinciliğinin ardından bu senede ikinci olarak bizi gururlandırdı.

      ilk 500 metrede 3. olarak çıkan tekçiftecimiz yarışın geri kalanında üst düzey bir performan sergileyerek gümüş madalyaya uzandı. Dünya şampiyonasının katılımı en yüksek ve en zor dallarından biri olan hafifkilo tekçiftede kürsüye çıkan sporcumuzu kutluyoruz.

BİR BÜYÜK BAŞARI DA AĞıR KİLO 2-’TEN

kur538_40918_3360882
   Ağır kilo 2- dalındaki sporcularımız Tolga Şahinoğlu ve Onat Kazaklı; yarı finalde ABD ve Almanya gibi favori gösterilen rakiplerini geçerek finale çıkmaya hak kazandı. Finalde Romanya ve Yunanistan’ı geride bırakarak ülkemizin bu daldaki en büyük başarısı olan Dünya Dördüncülüğü’nü elde etti.  Sporcularımız Madalyayı bir saniye ile kaçırdı.

HAFİF KİLO 4- ÜMİT VERDİ

     Doğşah Bölük, Mert Kaan Kartal, Burak Özdemir, Melihcan Çetinkaya’ dan oluşan ekibimiz ise dünya altıncısı oldu.
 2016 olimpiyatları için çok şeyler beklediğimiz sporcularımızın hepsini tekrar tebrik ederiz.

Ekran Resmi 2014-07-31 21.24.58

yoneticiU23 Dünya Şampiyonası’nda Madalya = Enes KUŞKU

U23 Dünya Şampiyonasından mutlu haber

yonetici MİLLİ TAKIM

Doğşah Bölük, Mert Kaan Kartal, Burak Özdemir, Melihcan Çetinkaya’ dan oluşan hafif kilo dörttek dümencisiz ekibimiz 23 yaş altı dünya şampiyonasında finalde…

Varese kentine madalya umuduyla gelen Amerika ekibini bir saniyeden fazla bir zamanla geride bırakarak yarı final serisinde bütün dikkatleri üzerine çekti.

Sporcularımıza finalde başarılar diliyoruz.

yoneticiU23 Dünya Şampiyonasından mutlu haber
116323_12-LG-SD

2014 World Rowing Under 23 Championships in Varese, Italy

yonetici MİLLİ TAKIM

İtalyanın Varese kentinde yapılan 23 yaş altı dünya şampiyonasına 9 sporcu 4 ekiple katılan takımımız elemelerde çok iyi bir performans sergileyerek bütün ekiplerle yarı finallere kalmayı başardı.

Ekiplerimiz aşağıdaki gibidir;

  • Hafifkilo 4-  : Mert Kaan Kartal, Doğşah Bölük, Burak Özdemir, Melihcan Çetinkaya
  • Hafifkilo 1x : Enes Kuşku
  • Hafifkilo 2- : Fatih Ünsal, Emre Acar)
  • Ağırkilo 2-  :  Tolga Şahinoğlu, Onat Kazaklı

İnternet Sitesi : http://www.worldrowing.com/events/2014-world-rowing-u23-championships/

yonetici2014 World Rowing Under 23 Championships in Varese, Italy
tkf_hakem

Hakem Görevlendirmesi

yonetici MHK DUYURULARI

Türkiye Kürek Federasyonu 2014 Sezonu Faaliyet Programı’nda yer alan ve Sakarya, Sapanca Gölü Kürek Parkuru’nda 25 – 26 – 27 Ağustos 2014 (PAZARTESİ-SALI-ÇARŞAMBA) günlerinde yapılacak Gençler Türkiye Şampiyonası Final Yarışları’nda görevlendirilen hakemlerin listesi aşağıya çıkarılmıştır.

Anılan hakemlerin;

 

  • Yarışma günleri saat 07:45‘de yarış mahallinde yapılacak Juri Toplantılarına katılmaları,
  • Mazeretleri nedeniyle görev alamayacak hakemlerin en geç 19.08..2014 Salı günü mesai saati bitimine kadar yazılı mazeretlerini 0212- 285 08 50 no.lu faksa veya mhk@tkf.gov.tr adresine mail ile iletmeleri rica olunur.

Görevlendirilen Hakemler:

 

  1. Cengiz Tunçbilek
  2. Feza Tunç
  3. Etem Derman
  4. Turhan Yalçınkaya
  5. Murat Büyükmete
  6. Derya Dağaşan
  7. Ayhan Yalçınkaya
  8. Zeki Çotur
  9. Hakan Alpaçar
  10. Halil Yılmaztürk
  11. Murat Günalp
  12. Çiğdem Kotan
  13. Cenk Yavuz
  14. Fırat Akça
  15. Kayhan M.Çokay
  16. Neslihan Çelik
  17. Mustafa K.Ruhi
  18. Sadık Turhan
  19. Mustafa Yanarkaya
  20. Nuri Yalçınkaya
  21. Onur Utku Demir
yoneticiHakem Görevlendirmesi