Duyuru……..

Kürek Federasyonu KULÜP DUYURULARI

06-08 Mart 2015 tarihleri arasında Muğla-Köyceğiz’de yapılacak olan Büyükler Türkiye Şampiyonası 1.Etap Kürek Yarışlarına Muğla İli dışından katılan Kulüplere çek çek ücreti ödeneceğinden dolayı Yarışmalara katılacak olan Kulüplerin Kulüp Bağış Makbuzlarını Yanlarında getirmeleri önemle rica olur.

18 Mart – 03 Nisan 2015 Milli Takım Aday Kadrosu Belgrad Hazırlık Kampı

Kürek Federasyonu GENEL BİLGİ, MİLLİ TAKIM

Sözkonusu kamp,  Büyükler  Türkiye Şampiyonası  2.Etap yarışları ile aynı tarihlere denk geldiği için kampa katılma zorunluluğu yoktur.

18 Mart – 03 Nisan 2015 Milli Takım Aday Kadrosu Belgrad hazırlık kampına  davet edilen antrenör ve sporcular aşağıda belirtilmiştir.

Antrenör:

1.Nebojsa İliç

2.Recep Akıcı

3.Sonat Doğan

Sporcular:

  1. FUAD RAFAİL ( FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ )
  2. ONAT KAZAKLI ( FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ )
  3. TOLGA ŞAHİN ( FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ )
  4. DOĞŞAH BÖLÜK ( FENERBAHÇCE SPOR KULÜBÜ )
  5. MERT KAAN KARTAL ( FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ )
  6. FATİH ÜNSAL ( FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ )
  7. YASİN GÖLER ( FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ )
  8. EREN CAN ASLAN ( FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ )
  9. HARUN ARDIÇ ( FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ )
  10. HÜSEYİN KANDEMİR ( GALATASARAY SPOR KULÜBÜ )
  11. AHMET YUMRUKAYA ( GALATASARAY SPOR KULÜBÜ )
  12. CEM YILMAZ ( GALATASARAY SPOR KULÜBÜ )
  13. ENES KUŞKU ( GALATASARAY SPOR KULÜBÜ )
  14. BARBAROS GÖZÜTOK ( GALATASARAY SPOR KULÜBÜ )
  15. HAKAN ÖZCAN ( GALATASARAY SPOR KULÜBÜ )
  16. BAYRAM SÖNMEZ ( GALATASARAY SPOR KULÜBÜ )
  17. ENES YENİPAZARLI ( GALATASARAY SPOR KULÜBÜ )

06 Mart 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar katılıp katılmayacaklar bilgisi yazılı olarak tkf@tkf.gov.tr adresine veya 0216 410 05 53 İstanbul İrtibat Bürosu faksına gönderilmesi rica olunur.

 

11/12 Nisan 2015 ‘’Crotia Open’’ Uluslararası Zagreb Yarışları Aday Kadrosu

Kürek Federasyonu GENEL BİLGİ, MİLLİ TAKIM, YARIŞLAR

 

  • İsmail Bekiroğlu (ŞİŞECAM ÇAYIROVA SPOR KULÜBÜ)
  • İnanç Şahin (ŞİŞECAM ÇAYIROVA SPOR KULÜBÜ)
  • Barış Özgür (HEREKE NUH ÇİMENTO KÜREK KULÜBÜ)
  • Veysel Kösedağ (HEREKE NUH ÇİMENTO KÜREK KULÜBÜ)
  • Oğuz Onak (GALATASARAY SPOR KULÜBÜ)
  • Kaan Bağ (GALATASARAY SPOR KULÜBÜ)
  • Naim Talha Güneş (GALATASARAY SPOR KULÜBÜ)
  • Ensar Yıldırım (GALATASARAY SPOR KULÜBÜ)
  • Çağatay Şekeröz (FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ)
  • Ömer Sefa Polat (ŞİŞECAM ÇAYIROVA SPOR KULÜBÜ)

 

Yukarıda adı geçen sporcuların dışında 28 Mart 2015 Cumartesi günü ( TR Şampiyonası 2. Etap yarışları öncesi )  yapılacak 1 x 2000 m” testine davet edilen aşağıda adı geçen sporculardan Test sonucu  sonucu başarılı bulunan sporcular da aday kadroya davet edilecektir.

1x olarak yapılacak test yarışına davet edilen sporcular:

1-Aleyna Eğilmez (FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ)

2-Betül Serin (FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ)

3-Dilanur Biçer (ANADOLU HİSARI KÜREK SPOR KULÜBÜ)

4-Nisa Arıcı (SAKARYA GENÇLİK MERKEZİ SPOR KULÜBÜ)

5-İrem Bulut (ŞİŞECAM ÇAYIROVA SPOR KULÜBÜ)

6-Ayşe Ece Ertan (FETHİYE BELEDİYE SPOR KULÜBÜ)

7-Ayşenur Dilsiz (GALATASARAY SPOR KULÜBÜ)

8-Elif Sağolak (GALATASARAY SPOR KULÜBÜ)

9-Nazlı Yanılmaz (HEREKE NUH ÇİMENTO KÜREK KULÜBÜ)

10-Edanur Gönenç (GALATASARAY SPOR KULÜBÜ)

11-Ayşenur Yılmaz (ŞİŞECAM ÇAYIROVA SPOR KULÜBÜ)

12-Berre Baltaoğlu (GALATASARAY SPOR KULÜBÜ)

2- olarak yapılacak teste davet edilen sporcular :

1-İsmail Çardaklı – Kemal Özdemir (GALATASARAY SPOR KULÜBÜ)

2-Musa Çakmak-Ömer Öztürk (GALATASARAY SPOR KULÜBÜ)

Antrenör kadrosu ,kamp yeri ve tarihleri bilahare açıklanacaktır. Gerekli görüldüğü taktirde yarış kadrosuna bir dümenci davet edilecektir.

2015 MİLLİ TAKIM ADAY KADROSU

Kürek Federasyonu GENEL BİLGİ, MİLLİ TAKIM

 

Aralık, Ocak ve Şubat aylarında yapılan milli takım testleri sonucunda milli takım aday kadrosuna seçilen sporcuların listesi aşağıda bilginize sunulur. (Gerekli görüldüğü takdirde listede bulunmayan sporcuların da milli takıma davet edilmesi Teknik Kurul’un yetkisindedir.)

  • Fuad Rafail
  • Onat Kazaklı
  • Bayram Sönmez
  • Enes Kuşku
  • Cem Yılmaz
  • Ahmet Yumrukaya
  • Barbaros Gözütok
  • Hakan Özcan
  • Doğşah Bölük
  • Mert Kaan Kartal
  • Fatih Ünsal
  • Yasin Göler
  • Hüseyin Kandemir
  • Enes Yenipazarlı
  • Harun Ardıç
  • Gökhan Güven
  • Emre Faik Acar
  • İsmail Bekiroğlu
  • İnanç Şahin
  • Barış özgür
  • Veysel Kösedağ
  • Doğuş Köker
  • Tolga Şahin
  • Yiğit Arın
  • Ogeday Girişken
  • Erencan Aslan
  • Naim Güneş
  • Ensar Yıldırım
  • Çağatay Şekeröz

 

Bu sporcuların dışında performansları takip edilecek sporcuların listesi aşağıda bilginize sunulur:

1-Uğur Özcan

2-Emre Haymana

3-Cengizhan Sungurlu

4-Mehmet Koçur

5-Sefa Polat

6-Utku Kanıbelli

7-Engin Özkan

8-Nadir Şahin

9-Oğuz Onak

10-Kaan Bağ

‘’Crotia Open’’ Zagreb Yarışları kadrosuna çağrılan sporcular ayrıca açıklanacaktır. Türkiye Şampiyonası 2.Etap yarışları öncesi teste davet edilen oniki kız sporcudan (en fazla ) 4, dört erkek sporcudan (en fazla) 2 sporcu  da Zagreb kadrosuna davet edilecektir.